Komunitní škola Borovany

Žižkovo náměstí 107
373 12 Borovany
604 736 064 - Jana Boušová

č. ú. : 3722564389/0800
ksborovany@gmail.com

 

 

Pozor novinka! - Kurz hry na lyru, Kurz nošení dětí v šátku

22.01.2013 20:53

 

 

Kurz hry na lyru

 

Přijďte s námi rozeznít struny vznešeného nástroje, jakým je lyra. V termínu 23. - 24. února pořádáme víkendový zážitkový kurz hry na lyru, jehož náplní je výuka hry ve skupině, společná hudební dílna  a individuální lekce a konzultace.  Vítáni jsou jak úplní začátečníci, tak pokročilí - prostor i čas bude věnován každému. Pokročilejší mají možnost zdokonalovat se ve hře, vyměnit si navzájem své zkušenosti a společně si zahrát. Začátečníci se seznámí se základní technikou hry na lyru, kterou pak mohou dále sami rozvíjet. Není nutné mít vlastní nástroj - během kurzu bude k dispozici několik lyr k zapůjčení. Základy techniky hry na moderní lyru je možno zvládnout velice rychle, a to i bez ohledu na věk, talent či předsudky.

Výuka je vhodná pro děti, dospělé, seniory i pro lidi s postižením, začátečníky i pokročilé. Zkrátka všem, kteří hledají nové cesty k hudbě, zajímají se o možnosti jejího využití při práci s lidmi či jen chtějí obohatit vlastní zkušenosti a nasytit svoji duši uměleckým prožitkem. Děti se mohou účastnit kurzů pouze v doprovodu dospělého.

Lektorem je hudebník, učitel a muzikoterapeut, Jan Braunstein.

 

Přihláška (nutno přihlásit předem): na www.ksborovany.cz, tel. č. 777 813 884

Začátek: So 23. 2. 2013 v 9 hod. v podzámeckém podkroví nad MC Borovánek.

Cena: 1 500 Kč

Více informací na www.delos.cz

 

 

Kurz nošení dětí v šátku (rozdělen na dvě lekce)

 

Dále zveme maminky, tatínky a všechny ostatní zájemce o praktické rady, informace a doporučení ze světa „šátkování“. Kurz je rozdělen na dvě lekce.

 

Lekce I - Historie nošení, vliv nošení na psychomotorický vývoj dítěte, teorie vazby, zásady zdravého nošení, orientace na šátkovém a nosítkovém trhu. Ukázka vázání a nácvik dvou základních úvazů na břicho. Tipy a triky, jak dlouhodobě pohodlně nosit a jak nošení integrovat do každodenního života s dítětem. Vhodné pro děti od narození a pro rodiče od chvíle, kdy mají chuť svého potomka nosit jinak než na rukou.

 

Lekce II (navazující)- Kdy začít s nošením na zádech, jak dítko na záda dostat a jak ho tam bezpečně udržet. Ukázka vázání a nácvik dvou základních úvazů na záda. Vhodné pro děti samostatně držící hlavu (cca od 4 – 6 měsíců) a pro rodiče, kterým již nevyhovuje nošení dítěte na břiše.

 

Na setkání se můžete těšit spolu s lektorkou PhDr. Janou Markovou, maminkou dvou synků - nošenců. Čtyři roky se intenzivně zajímá o teorii i praxi nošení, testuje rozličné značky šátků a nosítek, zkouší nové úvazy a stále se v této oblasti vzdělává.

 

Je-li váš potenciální nošenec již na světě, vezměte jej na kurz s sebou. Pokud ještě ne, přineste si na nácvik úvazů panenku nebo plyšáka. Vlastníte-li šátek, vezměte ho taktéž s sebou.

 

Přihláška: na www.ksborovany.cz, tel. č. 777 813 884

Začátek: So 16. 2. 2013 v 10 hod. v podzámeckém podkroví. (Druhou lekci domluvíme poté.)

Cena: celý kurz 500 Kč

 

Na shledání, nové zážitky a zajímavá setkání se těší Komunitní škola Borovany